Strona główna


W poniedziałek, 20.10 o godzinie 10.00 będziemy w szkole gościć p. Zbigniewa Pawlaka - znawcę kultury Wschodu, wykładowcę uniwersyteckiego, który od 20 lat podróżuje po Jedwabnym Szlaku. Przez 10 lat mieszkał w Azji Środkowej. Jest autorem poruszającej historii "Pęknięte miasto Biesłan" - mówiącej o tragedii, która dotknęła mieszkańców Biesłanu 10 lat temu. W 2004, 1 września do szkoły wtargnęli zamaskowani bojownicy. Zginęło wówczas 334 osoby - połowa z nich to dzieci. Zapraszamy.


Gratulacje. gratulacje, gratulacje!!!
W ramach Uczniowskiego Programu Stypendialnego w roku szkolnym 2014/15 stypendium otrzymali: Miriam Lang, Karolina Tomala i Karol Szubart. Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbędzie się 25 września w Centrum Kultury Agora przy ulicy Serbskiej 5. :-) uchwaly.um.wroc.pl


AGRAFKA - OFICJALNY ORGAN PRASOWY PRYWATNEGO GIMNAZJUM JĘZYKOWEGO PARNAS - zdobyła tytuł najlepszej gazetki gimnazjalnej w Polsce. Szczegóły: www.forumpismakow.pl Gratulacje dla redakcji: Ola Chlabicz, Karolina Machalica, Jakub Tybiński, Grzegorz Joniak, Kuba Lipski, Michał Nowak, Ola Balasińska, Karolina Tomala, Karolina Pszczołowska, Maja Michnacka oraz opiekun Agrafki pani Joanna Zimnowoda


Karol Szubart uzyskał tytuł laureata Olimpiady Biologicznej. GRATULUJEMY !!!


Drużyna w składzie: Jerzy Różycki, Jakub Lipski i Konrad Sierpowicz zajęła I miejsce w finale IX Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej oraz w klasyfikacji indywidualnej II miejsce Jerzy Różycki i IV miejsce Konrad Sierpowicz. GRATULUJEMY !!!


W Konkursie Biologicznym "Zdrowy człowiek w zdrowym środowisku" II miejsce zajął Karol Szubart i III miejsce Miriam Lang. GRATULUJEMY !!!


Z radością informujemy, że gazetka "Agrafka" została laureatem 19. edycji konkursu MAM Forum Pismaków. W związku z tym mamy zaszczyt zaprosić dwoje przedstawicieli redakcji wraz z opiekunem na finał konkursu, który odbędzie się w dniach 23-25.06.2014 w Katowicach.

Ponadto pragniemy zaprosić Jakuba Tybińskiego i Agnieszkę Popko jako laureatów w kategoriach indywidualnych.


Michał Postawka został laureatem Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów
Gratulujemy serdecznie!!!


Uczniowie gimnazjum PARNAS okazali się najlepszymi humanistami na Dolnym Śląsku. Drużyna w składzie: Julia Popławska, Hanna Żarczyńska, Miriam Lang i Karol Szubart zdobyli I miejsce w Dolnośląskim Konkursie Gimnazjalistów o Puchar Prezydenta Wrocławia : Liga Naukowa Humanistyczna. Drużyna ze swoim opiekunem: panią Joanną Zimnowodą odebrali Złote Medale Lig Naukowej. Dodatkowo Złoty Medal zdobyła Miriam Lang, która uzyskała najlepszy wynik na Dolnym Śląsku wśród laureatów Ligi Humanistycznej. GRATULUJEMY !!!


Tytuł laureata w XIII Dolnośląskim Konkursie Polonistycznym Zdolny Ślązak Gimnazjalista uzyskał Karol Szubart, zaś Miriam Lang i Maciej Wachowski uzyskali w tym konkursie tytuł finalistów. Gratulujemy:)


Tytuł finalisty w XIII Dolnośląskim Konkursie Chemicznym zDolny Ślązak Gimnazjalista uzyskały Miriam Lang i Karolina Tomala.
Serdecznie gratulujemy!!!


Tytuł laureata w Dolnośląskim Konkursie Gimnazjalistów o Puchar Prezydenta Wrocławia - Liga Naukowa w części humanistycznej uzyskali: Miriam Lang, Julia Popławska i Karol Szubart, zaś finalistką jest Hanna Żarczyńska
Serdecznie gratulujemy!!!


Tytuł laureata w Dolnośląskim Konkursie Gimnazjalistów o Puchar Prezydenta Wrocławia - Liga Naukowa w części matematycznej uzyskał Jan Burzyński, zaś finalistami są: Bartosz Łyskawa i Michał Szpila.
Serdecznie gratulujemy!!!


Tytuł laureata XIII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z elementami WOS uzyskał Karol Szubart, zaś finalistami są: Miriam Lang i Maciej Wachowski.
Serdecznie gratulujemy!!!


Tytuł finalisty w XIII Dolnośląskim Konkursie Matematycznym Zdolny Ślązak Gimnazjalista uzyskał Michał Szpila
Serdecznie gratulujemy!!!


Tytuł finalisty XIII Dolnośląskiego Konkursu Fizycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista uzyskał Michał Szpila z klasy IIIC
Serdecznie gratulujemy!!!


Tytuł finalistki XII Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego zDolny Ślązak Gimnazjalista uzyskały: Miriam Lang z klasy III c oraz Karolina Tomala z klasy III c
Serdecznie gratulujemy!!!


Z radością informujemy, że Miriam Lang - klasa 3c oraz Karol Szubart klasa 3c dostali się do części ustnej finału XIII Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista.
Powodzenia !!!


Tytuł laureatki XIII Dolnośląskiego Konkursu Biologicznego uzyskała Karolina Tomala tytuł finalistki uzyskała Miriam Lang. Serdeczne gratulacje!


Tu się uczeń nie zmarnuje


PROJEKTY EDUKACYJNE w roku szkolnym 2013/2014 - PROPOZYCJE


Jestesmy na stronie www.zaczytani.org ! Poszukajcie nas tam! Dolaczylismy do akcji Zaczytani pod honorowym patronatem pani Anny Komorowskiej!. Ksiazki zbieramy przez caly rok!


Gratulujemy Piotrowi Olczykowi otrzymania Stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia w roku szkolnym 2013/14


Karol Szubart, uczeń klasy 3c, został laureatem Konkursu Historycznego "Białe Noce". Nagrodą była wycieczka do Petersburga. Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć
Zobacz też:
Prywatne Liceum Ogólnokształcące "OLIMP"


W naszej szkole ...

... KREUJEMY OBYWATELA POLSKI, EUROPY, ŚWIATA

  • kształtujemy postawy dociekliwości i refleksyjności wobec wiedzy oraz stymulujemy rozwój samodzielności intelektualnej,
  • dbamy o wysoki poziom nauczania, bardzo dobre przygotowanie do egzaminu Gimnazjalnego i kontynuowania nauki w najlepszych szkołach średnich w kraju i za granicą,
  • realizujemy autorski, poszerzony program zajęć z informatyki (2godz./tyg.),
  • dbamy o poczucie własnej indywidualności uczniów,
  • rozwijamy wrażliwość i otwartość na poglądy, uczucia i potrzeby innych ludzi,
  • uczymy dokonywania wyboru zachowań etycznych,
  • przygotowujemy do pełnego, twórczego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym środowiska.

       Stworzyliśmy warunki do poznania języka i narzęedzi dyscyplin naukowych, umożliwiających dokonywanie wyborów edukacyjnych odpowiednio do uzdolnień i osiągnieć młodzieży.