TEATR

TEATR
Zespół teatralny FURTKA istnieje od 2007 roku. W roku 2008 został założony zespół teatralny FABRYKA.

sezon 2011/2012

Za co kocham teatr?

Za co kocham teatr? To wbrew pozorom bardzo trudne pytanie_ Teatr się kocha albo nie. Kocham teatr, ponieważ za każdym razem pozwala mi być kimś innym, uczy pewności siebie, a zarazem opanowania. Lubię teatr i aktorów, za to, że muszą być ludźmi wykształconymi, kreatywnymi, umiejącymi patrzeć. Oprócz tego po prostu lubię występować na scenie, a scena ma to do siebie, że jak już raz połknie się tego bakcyla, to bardzo trudno z niego zrezygnować.
EWELINA ZUBKOBIERZYCKI ARLEKIN - FURTKA - "O królewnie co spać nie chciała"

Inni myślą, że przeglądy w Kobierzycach były dla nas porażką, ponieważ nie wygraliśmy Arlekina. Zdecydowanie mylą się! Mimo że nie przywieźliśmy stamtąd żadnych trofeów, to każdy kontakt z teatrem jest wyzwaniem, a tym samym wygraną. Nagroda jest jedna, zespołów, które o nią walczą - trzydzieści. Zwycięzców wyłania plebiscyt publiczności - wszyscy głosują na to, co im się podoba. Czuliśmy złość i rozczarowanie, że nie doceniono efektu naszej pracy. Ale to uczy pokory wobec publiczności i dystansu wobec samych siebie.

Agnieszka Wolf


sezon 2010/2011

ZIELONA GĘŚ
FABRYKA - "Co z niego wyrośnie" - przedstawienie oparte na tekście KARTOTEKI Tadeusza Różewicza
BOM-BEL
FABRYKA - "Co z niego wyrośnie"
FURTKA - "O królewnie co spać nie chciała"
PRZEGLĄD TEATRALNY WE WROCŁAWSKIM TEATRZE LALEK
FURTKA - "Zabawy dzieci"
Dlaczego gram w teatrze Furtka?
To jest bardzo interesujące zajęcie, które sprawia mi dużo radości, a także uczy jak zachować się przed publicznością. Próby bywają czasem długie i męczące. Powtarzamy ciągle te same sceny , co może nie jest szczególnie fascynujące, ale konieczne , aby osiągnąć cel. Często bierzemy udział w przeglądach teatralnych i mamy okazję porównać swój występ z tym, co prezentują inne zespoły. Przed każdym wyjściem na scenę mam lekką tremę, lecz po zakończeniu przedstawienia czuję satysfakcję, że poradziłam sobie z powierzonym zadaniem.

Hania Stencel

sezon 2009/2010

ZIELONA GĘŚ
FURTKA - "Serenada"

Visual LightBox Gallery generated by VisualLightBox.com

KOBIERZYCKI ARLEKIN
Grand Prix dla Furtki
WROCŁAWSKI TEATR LALEK
Europejski Dzień Języków

sezon 2008/2009

FURTKA "Romeo i Julia"
GALERIA VII Dolnośląskie Spotkania
Teatrów Młodzieżowych Chochoł 2009


sezon 2007/2008

Na początku roku szkolnego 2007/2008 powstało nasze kółko teatralne. Jest ono prowadzone pod czujnym okiem pani Doroty Aleksandrowicz. W skład grupy wchodzą zarówno chłopcy jak i dziewczęta ze wszystkich pierwszych klas, a są nimi: Maciek Popko, Filip Brodzisz, Patryk Brzoza, Dominika Olechno, Maciek Orłowski, Mateusz Prokopczak, Iga Willmann, Klaudia Żółtowska, Agnieszka Błaśkiewicz, Dorota Cieślikowska, Nicole Kowalczuk, Magda Serwadczak, Natalia Sierenberg, Natalia Tomasz oraz Ania Zielińska.
Nasz pierwszy występ miał miejsce 16 listopada 2007r. w Kobierzycach na przeglądzie teatralnym pt. "Arlekin". Wystawialiśmy wówczas przedstawienie "Edukacja" opowiadające o niegrzecznych dzieciach, które spotkała kara. Był to nasz debiut na scenie, więc bardziej nam zależało na dobrej reakcji publiczności, niż na otrzymaniu nagrody.


Nagrody i dyplomy